Na czym polega peeling kawitacyjny

Jednym z coraz bardziej popularnych zabiegów kosmetycznych jest współcześnie peeling kawitacyjny. Cena jednego zabiegu to około 80-150 złotych w zależności od sposobu wykonania zabiegu. Wato wiec zastanowić się na czym on dokładnie polega i jakie korzyści za sobą niesie. Postaramy się dzisiaj własnie te dwa problemy przybliżyć. odpowiedzmy sobie na pytanie peeling kawitacyjny na czym polega?

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Zabieg ten ma na celu oczyszczenie skóry twarzy. Ponadto złuszcza skórę i oczyszcza ją znacznie głębiej niż peelingi stosowane w domach, chociaż działa równie delikatnie. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie na czym polega właśnie ten zabieg. Zabieg ten, jak sama nazwa wskazuje wykorzystuje zjawisko kawitacji, czyli zmianie pod wpływem ciśnienia płynu z cieczy w gaz. A dokładnie na naszej zwilżonej skórze pod wpływem ultradźwięków zastosowany płyn zmienia swój stan skupienia z płynnego w gazowy. Właśnie dlatego nasza cera powinna być zwilżona. Tworzące się mikropęcherzyki ulegają rozpadowi. Dzięki temu pozbywamy się zrogowaciałej warstwy naskórka.
Warto również zapoznać się ze skutkami przeprowadzenia tego zabiegu. Warto zaznaczyć, ze możemy go stosować do każdego rodzaju cery, zarówno suchej jak i przetłuszczającej się. Poleca się go szczególnie osobom z problemami skórnymi takimi jak trądzik czy zaskórniki, ponieważ to jeden z najskuteczniejszych sposób na tego typu problemy. zalecany jest również w przypadku cery tłustej czy mieszanej ponieważ ogranicza wydzielanie sebum, a tym samym “świecenie się” skóry. Natomiast w przypadku cery suchej nadaje blasku, a w niektórych przypadkach nawet likwiduje zmarszczki. Warto go również zastosować jako zabieg przygotowujący do zabiegów nawilżających, ponieważ przyspiesza wchłanianie się kosmetyków.
Jak widać warto rozważyć przeprowadzenie tego rodzaju zabiegu kosmetycznego, bez względu na to jaki typ cery posiadamy. Zabieg ten wbrew pozorom jest bardzo skuteczny i nie trwa dłużej niż kwadrans dlatego warto zagospodarować na niego choć kilka minut w naszym napiętym grafiku.