Szerokie zastosowanie owoców grefpfruta.

Grejpfrut należy do cytrusów, to owoce dosyć chętnie spożywane w naszym kraju, szczególnie ze względu na ich korzystny wpływ na odchudzanie. Owoce w 70 procentach składają się z wody, ich smak jest gorzkawy, co też nie każdemu może odpowiadać, jednak grejpfrut jest owocem, który warto spożywać nie tylko ze względu na smak, ale również z uwagi na jego wartości zdrowotne. Zawierają dużo Witaminy A, C, PP, kwas foliowy, żelazo, magnez, fosfor, cynk, mangan, fluor, potas, błonnika, B-karotenu i likopen.

Grejpfruty odchudzanie

Grejpfruty posiadają dosyć niski indeks glikemiczny – 25, czyni to ich dobrymi kandydatami do spożycia w trakcie diet redukcyjnych. Zarówno sok, jak i owoce zawierają mało kalorii; 100 g owoców zawiera 42 kcal, przy wyborze soku należy pamiętać, aby zawsze wybierać ten 100%. W ich skład poza wodą wchodzą węglowodany i śladowe ilości białka i tłuszczu. Grejpfruty są bezpiecznymi owocami dla osób odchudzających się, ponieważ nie powodują skoków insuliny we krwi. Spożywanie ich razem z błonkami, sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej i przyspieszeniu metabolizmu.

Grejpfrut a zdrowie

Dzięki zawartości B-karotenu i likopenu grejpfruty mogą wykazywać właściwości przeciwnowotworowe, obniża poziom cholesterolu, działa antyseptycznie i nasila lipolizę. Ekstrakt można wykorzystywać do dezynfekcji ran. Podobnie jak większość cytrusów grejpfruty poruszają i regulują perystaltykę jelit i mogą być używane w przypadku jelitowych gazów, bólów czy obrzmień. Pomagają wzmacniać dziąsła, naczynia krwionośne i krążenie ogólne. Mają silne właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne, wzmacniają odporność, oczyszczaj organizm z toksyn, a także dzięki składnikom obecnym w pestkach i błonkach, grejpfruty mają właściwości antynowotworowe.

Grejpfruty dla urody

Dzięki zawartości przeciwutleniaczy, które znajdują się w owocach grejpfruta, nasza skóra dłużej zachowuje młodość, a procesy starzenia się skóry są opóźnione. Zarówno sok, jak i ekstrakt z owocu nadaje się do pielęgnacji skóry.