Jak ubierać się modnie i tanio? Porady modowe dla oszczędnych

Wiele kobiet chciałoby ubierać się i wyglądać modnie jednak myśl o wysokich cenach, jakie niosą za sobą znane i ekskluzywne marki, skutecznie hamują wszelkie chęci i motywację do zadbania o siebie oraz własną szafę. A przecież nie potrzeba wielu zer na koncie, aby wyglądać stylowo, modnie i atrakcyjnie. Jak to możliwe? Przeczytaj poniższy artykuł.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że styl nie ma ceny. Można ubierać się tanio i wyglądać jak milion dolarów. Wydanie dużych pieniędzy na ciuch z najnowszej kolekcji znanego projektanta na nic się zda, jeśli nie potrafi się ubierać z klasą i pokazać tego, co najlepsze. Zatem najważniejsze to poznać samą siebie, swoje atuty oraz mocne strony i odpowiednio dopasować do nich ubrania, a wszelkie porady modowe na każdą okazję znajdziesz na e-szafa.pl, pomogą ci one odkryć pomysł na siebie. Pamiętaj, że żadna kobieta nie urodziła się modelką, nie każda ma idealną figurę, ale w każdej znajdzie się coś, co warto pokazać otoczeniu i to za niewielkie pieniądze. Jak to zrobić?

1. Jak kupować taniej? – Lumpeksy

Kupowanie w lumpeksach czy popularnie zwanych szmateksach, nie jest żadnym powodem do wstydu. Dzisiaj każdy wie, że są to miejsca, w których można tanio kupić oryginalne ubrania znanych marek. Ogromna ilość ubrań, jaka przypada na jeden taki lumpeks, sprawia, że trzeba wygospodarować sobie mnóstwo czasu, aby upolować coś dla siebie. Jaka później towarzyszy radość, kiedy znajdziemy bluzkę czy spodnie znanej marki, którą kupiliśmy za 10 złotych, podczas gdy w sklepie ich cena liczona jest w setkach. Obecnie do second-handów coraz częściej trafiają ubrania całkiem nowe, jeszcze metkowane. Średnio raz w tygodniu lumpeksy mają dostawę nowego towaru, który spływa do nich z Europy, zatem ubrania są z pewnością dobrej jakości i od znanych producentów.

2. Jak ubierać się modnie i tanio? – Przeróbki

Modą można się bawić, więc jeśli masz w sobie talent i umiejętności krawcowej, możesz poprzerabiać niektóre ciuchy. Zwłaszcza te, które zalegają w szafie nieużywane. Jeśli nie umiesz szyć, możesz oddać ubrania do krawcowej i powiedzieć, jaką masz wizję i co chciałabyś z tego stworzyć. Dzisiejsza moda to czerpanie z różnych stylów i okresów. Niekiedy mała, niewielka przeróbka, może całkowicie odmienić styl i charakter określonej stylizacji.

Ponadto możesz swoich sił spróbować także w Internecie, gdzie znajdziesz nowe ubrania w dużo niższych cenach. Te używane zaś, możesz kupić dosłownie za grosze. Co więcej, możesz wystawić swoje stare i nieużywane ubrania dzięki czemu, do portfela wpadnie ci trochę grosza, które z kolei możesz przeznaczyć na nowy nabytek do szafy.

3. Jakie sposoby na tanie zakupy? – Wyprzedaże

Posezonowe wyprzedaże to istny raj dla każdej kobiety. Zwłaszcza dla tych, którym zależy na tanim odświeżeniu i uzupełnieniu szafy. Ceny mogą spaść nawet do 70%, dzięki czemu za niewielkie pieniądze, można wrócić do domu z pełnymi torbami ubrań. Najkorzystniejsze promocje dotyczą takich asortymentów jak kurtki, torebki, buty czy płaszcze, które są zawsze najdroższe, szczególnie jeśli pochodzą z najnowszej kolekcji. Jeśli umie się dobrze szukać, można kupić dobrej jakości ubranie za ułamek jego pierwotnej ceny.