Pszenica paszowa w postaci dodatku

Nie od dzisiaj wiadomo że rola dodatków do paszy jest bardzo ważna i to ona w głównej mierze wzbogaca ją o wiele ważnych substancji odżywczych. Jak wynika ze statystyk coraz więcej hodowców zaczyna zwracać uwagę na to, w jaki sposób karmią zwierzęta a przede wszystkim czym są one karmione. Brak zapewnienia im ważnych składników odżywczych wiąże się z wydłużeniem czasu wzrostu oraz brakiem odpowiedniej odporności. Często hodowcy którzy mniej interesują się tematyką dodatków nie zdają sobie sprawy jak ważną rolę ona odgrywa w codziennym rozwoju zwierząt przeznaczonych na ubój, czy w przypadku krów mlecznych. Gołym okiem jesteśmy w stanie zauważyć szybki wzrost oraz lepszy apetyt do jedzenie w momencie kiedy zwracamy uwagę na dodatek do paszy.

Czym jest pszenica paszowa?

Powstaje ona przy produkcji izoglukozy dla której głównym składnikiem jest właśnie pszenica. Warto dodać iż pszenmix powstaje z pszenicy jakościowej co zwiększa jego właściwości oraz gwarantuje wysokie zawartości składników odżywczych.
Należy wiedzieć że produkt ten produkowany jest zwykle w postaci małych płatów bądź pelletu który jest bardzo dobrze znany większości hodowców. Nie ma większego problemu z jej przechowywaniem oraz skarmieniem które nie jest określane krótkim terminem przydatności. Warto jedynie pamiętać i nie przechowywać jej w miejscach bardzo wilgotnych które nie sprzyjają paszą w tej formie. Na skutek dokładnej obróbki termicznej pszenmix uzyskuje wysoką czystość mikrobiologiczną co za tym idzie może pochwalić się nawet wyższą wartością energetyczną od samej pszenicy. Dlatego jeżeli mamy możliwość zdecydować się na tego rodzaju dodatek nie warto się długo zastanawiać, ponieważ jest to dobrej jakości produkt o wysokiej jakości. Zarówno jego cena oraz forma jedynie przekonują nas co do tego wyboru, coraz więcej hodowców decyduje się na taki zakup oraz ponownie powraca sięgając po ten produkt zachwalając sobie jego znakomite właściwości.

Nieco o właściwościach

To właśnie one w głównej mierze powinny być brane pod uwagę przy ostatecznym wyborze. Jednak co takiego wyjątkowego zawiera skład pszenmix? Należy zacząć od tego iż znajdziemy w nich takie składniki analityczne jak białko ogólne, popiół surowy, włókna surowe oraz tłuszcze które zapewniają naszym zwierzętom potrzebne składniki odżywcze.
Ciekawe porównanie wyżej wymienionego dodatku jest ze standardową pszenicą, z tego porównania może nam się nasunąć jednoznaczny wniosek. A więc mianowicie dodatek ten posiada około 20% więcej zawartości białka, posiada o około 60% więcej aminokwasów oraz kilka procent więcej włókien. To wszystko mówi nam że jest to jedyny słuszny wybór zapewniający nam gwarancję jakości oraz tego że nasza hodowla będzie znacznie lepiej odżywiona odwdzięczając nam się szybkim wzrostem oraz przybieraniem na masie co jest kluczowe w większych hodowlach przeznaczonych na ilość, a dodając do tego również jakość uzyskamy o wiele lepsze efekty oraz same wyniki które nas zdecydowane usatysfakcjonują.